10000 wyświetleń ♥

Witam Was cieplutko po tak długiej przerwie ♥

To o czym chcę dzisiaj napisać miałam zrobić tydzień temu gdy na liczniku wyświetleń stuknęło 10000 , ale z powodu nawału nauki, a co za tym idzie braku czasu wolnego robię to dziś ^^ Chciałabym Wam bardzo podziękować za te 11125 wyświetleń i za każde z osobna ♥ Ktoś może pomyśleć, że to głupie cieszyć się z jakiś pięciu cyferek, ale dla mnie wiele to znaczy, ponieważ widać, że są Ktosie, którym podoba się to co piszę. Bardzo mnie to cieszy i motywuje do dalszej pracy. W ramach mojej wdzięczności postanowiłam napisać dla Was one shot ^^ Jako, że wczoraj był obchodzony Dzień Św.Mikołaja i wszędzie panuje nastrój świąteczny to opowiadanie będzie w tym klimacie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba ^^

***


,,Mistletoe''


Do Świąt zostały niecałe cztery dni, a ja byłam w totalnej rozsypce.Właśnie stałam w kolejce do kasy, by kupić prezent dla mojego chłopaka,*imię biasa*. Była ona niesamowicie długa i niczym stonoga wiła się między sklepowymi półkami jakby nie miała końca. Przestąpiłam z nogi na nogę, rozcierając obolałe od dźwigania ciężkich siatek nadgarstki. Spojrzałam przed siebie, jeszcze tylko trzy osoby ... Było piętnaście po czwartej, przynajmniej według sklepowego zegara. Od godziny powinnam siedzieć w domu i lepić pierogi, a tym czasem stałam w ogonku. Nie zdążę ze wszystkim, z szybkością błyskawicy przeleciała  mi myśl, pozostawiając po sobie uczucie niepokoju, że tak naprawdę może się stać. Nic nie było gotowe, ani karp, ani barszcz o pierogach nie wspominając. Na dodatek jeszcze rodzice *imię biasa * mają przyjść na kolację Wigilijną. Bardzo się tym denerwowałam,bałam sięże zrobię coś nie tak. Oppa uspokajał mnie,mówiąc, że wszystko będzie dobrze i na pewno sobie poradzę,  zaoferował mi swoją pomoc w pieczeniu ciast. Chyba potrzebuję cudu by to wszystko się udało...

- Zapakować na prezent? - z moich ponurych myśli wyrwał mnie głos ekspedientki.

- Nae, po proszę.

- Należy się 20000 wonów (ok.60zl). Płaci pani kartą,czy gotówką?

Wysupłałam pieniądze i podałam dziewczynie. Pokiwała na znak,że wszystko się zgadza i podała mi reklamówkężycząc Wesołych Świąt. Podziękowałam i ruszyłam ku wyjściu. Zapięłam kurtkę i nałożyłam czapkę na głowę. W drodze do domu kupiłam jeszcze pęczek jemioły.

                  ***

- Nareszcie. Wszystko zrobione. - stwierdziłam z satysfakcją, wykreślając ostatni punkt z mojej listy.

Kamień spadł mi z serca i odetchnęłam z ulgą. Udało mi się,zdążyłam ze wszystkim.

- Ah, Ty i te twoje listy. - powiedział **, przytulając mnie od tyłu i muskając ustami moją szyję.

- Dzięki nim udało mi się to wszystko ogarnąć. Inaczej nadal bym siedziała urobiona po łokcie.

- Tobie miałoby się coś nie udać? Żartujesz sobie. Zawsze Ci wszystko wychodzi.

- Oppa, przesadzasz. - powiedziałam, przytulając się mocniej do niego. - Ale nie przestawaj. To miłe.

Staliśmy tak wtuleni w siebie przez parę przyjemnie długich, wypełnionych zapachem cynamonu chwil.

- Dosyć tego dobrego. Pójdę sprawdzić czy rodzice już przyjechali. - oznajmił, wyplątując się z uścisku i wyszedł, a ja po raz setny sprawdziłam czy wszystko jest jak należy. Na szczęście tak było, wobec tego usiadłam na krześle,zamykając oczy. Przez to zawrotne tempo pracy zmęczenie dało o sobie znać i zapragnęłam uciąć sobie drzemkę wśród misek i talerzy, gdy przypomniałam sobie o czymś czego do tej pory nie zdążyłam zrobi. Prawie, że zapomniałam powiesić jemiołę. Poszłam po nią do kuchni,  otworzyłam na chwilę okno i wzięłam roślinę z parapetu. Poza lekim szronem nic jej nie było.  Następnie sięgnęłam po małą drabinę i ruszyłam z nią do salonu, by na lampie powiesić jemiołę.  Niezbyt uśmiechało mi się wspinanie w szpilkach po chybotliwych stopniach, ale ** coś długo nie wracał, a tradycji musiała stać się zadość. Po nerwowej chwili złapania względnej równowagi i opleceniu klosza zielonymi listeczkami wszystko było gotowe. Spojrzałam z satysfakcją na moje dzieło. Zaczęłam schodzić z drabiny, ale nagle noga mi się osunęła i niechybnie wylądowałabym na podłodze, gdyby nie złapał mnie **, który pojawił się niewiadomo skąd.

- Oh, jak to dobrze,że mój rycerz zawsze nade mną czuwa. - stwierdziłam z ulgą.

- Do usług,moja księżniczko. - powiedział i pocałował mnie.


/Ritsu


Mam nadzieję, że Wam się podobało ^^ Zachęcam do komentowania ^^

8 komentarzy

 1. Ahh, ale się rozmarzyłam, że to L.Joe tak mnie załapał. To byłoby cudowne. Albo nawet jakbym spadła i sobie coś zrobił, myśl o tym, że opiekowałby się mną też jest dobra. Zauważyłam, że zamiast salonu jest szalonu na samym końcu. Ale to taki drobniutki błąd. Całość jak najbardziej na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super Ci to wyszło :) Takie... Słodkie ^_^ Tag, tag pisz dalej ;33

  OdpowiedzUsuń
 3. Awww jakie słodkie ^^ <3 Chyba nie zdziwi Cię fakt że w ** wstawiłam Taemina :D tym bardziej podobał mi się one shot ^.^
  Gratuluje ponad 11000 wyświetleń <3 Hwaitng<3 ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. heheh, tez wstawiłam Taemina ^^
   Hwaiting ! :D

   Usuń
  2. Jednak nie jestem sama, uff.
   Tyle wygrać ;D

   Usuń
 4. Cudo, piękne! <3 Czekam na więcej one shot'ów! Idę czytać Twoje opowiadanie.
  Wcześniej zawitałam tutaj, ale teraz postanowiłam zacząć czytać . :)

  OdpowiedzUsuń
 5. aaaaaaaaaaaaaaa jakie słodkie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hola, hola. Nie rozpędzaj się, dziewczyno. Czyżbyś pisała to tak szybko, że zapomniałaś o stawianiu spacji (taki długi klawisz na dole klawiatury, nie do przeoczenia ;>) po przecinkach?
  Dialogi, dialogi, dialogi. Tylko załamać ręce. Przepraszam, być może krytykuję za ostro, ale jestem wrażliwa na punkcie przecinków (chociaż sama jeszcze nie jestem perfekcjonistką, jeśli o nie chodzi) i dialogów. Zero poprawności. Tak, okrągłe i brzydkie zero.
  Pisownia "nie" z przymiotnikami. Na samym początku - "nie całe" -> niecałe* Przymiotniki ze słowem "nie" piszemy łącznie.
  Powtórzenie słowa "kolejka", także na początku.
  Dalej, na końcu pierwszego fragmentu: "zaoferował nam" - najpierw narratorka mówi, że musi zrobić pierogi, barszcz i te inne duperele, a tu nagle wychodzi na to, że robi je z kimś, a bias ma im pomóc.
  Powtarza Ci się słowo "był", np.:
  "Na szczęście tak było, wobec tego usiadłam na krześle,zamykając oczy. Przez to zawrotne tempo pracy,byłam bardzo zmęczona." - "było", a potem jest "byłam". I po "pracy" nie powinno być przecinka, bo zdań pojedynczych nim nie rozdzielamy.
  Błędów dużo, oprócz tego, co wymieniłam, zdarza Ci się zapomnieć o "ę"/"ą" i zamiast tego piszesz normalne "e"/"a" etc.
  Wracając na krótką chwilę do dialogów, masz lekturę na najbliższy wieczór: [ http://www.ekorekta24.pl/proza/130-interpunkcja-w-dialogach-czyli-jak-poprawnie-zapisywac-dialogi ] oraz mała pomoc do przecinków, które czasami są źle: [ http://publications.europa.eu/code/pl/pl-4100100.htm ]
  Przeczytać, nauczyć się, pisać poprawnie! Wierzę w Ciebie, hwaiting~
  Mam nadzieję, że nie zasnęłaś podczas czytania tego komentarza :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj nieznajoma/y. Cieszę się, że Cię tu u mnie widzę. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Będę wdzięczna za każdą pozostawioną opinie, zarówno tą pozytywną jak i negatywną. Nie mam nic przeciwko krytyce byleby była ona konstruktywna. Tyle z mojego gadania. Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia :)

Szablon
synestezja
panda graphics